Finansbank Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Finansbank; Sayın Hüsnü ÖZYEĞİN liderliğinde 26 Ekim 1987 tarihinde 4 milyon $ ödenmiş sermaye ile kurulmuştur. Finansbank yurdumuzda halka açılan ilk özel sektör bankasıdır, hisseleri 3 Şubat 1990 tarihinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştır. 1994 ekonomik krizi ve sonrasında yaşanan gelişmeler, kurulduğu günden itibaren piyasa gelişmelerini yakından izleyen banka kurumsal tarihinde kilit öneme sahiptir. Bu süreci doğru okuyan Finansbank, iş planlarını hızlı bir şekilde güncellemiş bireysel bankacılığa giriş kararı almış ve bu alandaki atılımlarını 1995 yılından itibaren etkin bir biçimde hayata geçirmeye başlamıştır.

Finansbank müşterilerine uygun faiz ve geniş vade seçenekleri ile konut, taşıt ve bireysel ihtiyaç kredisi vererek güven ve sempati toplamıştır. Banka, bireysel bankacılık alanında da ilklere imza atmıştır. 2012’de tüm hizmetlerini sadece dijital kanallar üzerinden sunan ve Türkiye’nin ilk şubesiz dijital bankası olan Enpara.com’u kurmuştur. Enpara.com sayesinde yüz binlerce mutlu müşteri dijital bankacılık ile tanışmıştır. Bankanın yeni ismi Ekim 2016 itibari ile QNB Finansbank olarak değişmiştir, QNB Finansbank’ın bugün yurt içinde 541 yurt dışında 1 şubesi bulunmaktadır.

13 bin çalışanı ve 3 bine yakın noktada 7/24 saat hizmet veren ATM’si bulunmaktadır. Bankanın CEO’su 2010 yılından beri Mehmet Ömer Arif ARAS’tır.

Finansbank Konut Kredisi Özellikleri

“Hayalinizdeki evin kapılarını QNB Finansbank konut kredisi ile aralayın” kampanyası düzenleyen Finansbank sizlerin ev sahibi olabilmesi için her türlü desteği vermeye hazırdır.

1- Sabit faiz oranı ile dilediğiniz ödeme planını oluşturabilirsiniz.

2- Gelirinize göre;
a Eşit taksitli
b- Artan/azalan taksitli
c- Eşit anapara ödemeli
d- Balon ödemeli
e- Esnek ödemeli seçenekleri ile kredi taksitlerinizi ödeyebilirsiniz.

3- Finansbank konut kredisi 120 ay vadeye kadar verilmektedir.

4- Faiz oranları %1,29’dan başlamaktadır.

5- Kredi tahsis ücreti, kredi tutarının %0,5’i kadar uygulanmaktadır.

6- İpotek tesis ücreti gayrimenkul başına 120 TL’dir.

7- Ekspertiz ücreti 250 m2 bir konut için 611 TL’dir. Bu tutar lokasyona ve metre kareye göre değişiklik göstermektedir.

QNB Finansbank’ın Anlaşmalı Olduğu Konut Projeleri

Standart Konut Projesi
a- Kredinizi TL cinsinden kullanabilirsiniz
b- Kredinizi 180 aya kadar vadelendirebilirsiniz.
c- Sabit faiz oranı ile ödemelerinizin tutarını ön görebilirsiniz.
d- Satın alacağınız konutun eksper değerinin en fazla %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz.
e- Sadece tapu üzerinde konut tipi (Mesken) olarak görünen gayrimenkul alımı amacıyla ve gerçek kişiler tarafından kullanılabilir.
f- Sabit faizli kredilerde kredi taksitlerinin bir yada birden fazlasının erken ödenmesi talep edildiğinde, kalan vade 36 ayı aşmıyorsa ödenen ana para tutarının %1’ini, 36 aydan fazla ise %2’sini geçmeyecek şekilde masraf tahsil edilir.

Evini Değiştiren Konut Kredisi
Evini değiştiren konut kredisi ile eski evinizin satılmasını beklemeden yeni evinize sahip olabilirsiniz. Üstelik satın alacağınız yeni ev için peşinat ödemeden ekspertiz değerinin %100’üne kadar kredi kullanabilirsiniz.
a- Çekeceğiniz konut kredisinin vadesini 180 aya kadar uzatabilirsiniz.
b- Yeni almak istediğiniz evin ekspertiz değerinin %100’üne kadar kredi kullanma imkanınız vardır.
c- Kredinizin ödeme planına 12, 24 ve 36. taksite koyacağınız balon ödeme ile mevcut evinizi dilediğiniz koşullarda ve dilediğiniz zaman diliminde satabilirsiniz.
d- Hem mevcut hem de alınacak konut için ekspertiz değerlendirilmesi yapılır
e- Mevcut evin satışından sonra yapılacak balon ödemesi için “erken ödeme masrafı” geçerli değildir.

Kredi Hesaplama İçin Tıklayın

Artan Taksitli Konut Kredisi
Artan taksitli konut kredisi seçenekleri taksitlerinizi gelirinize göre ayarlayabilir, toplam faiz ödemelerinizi azaltabilirsiniz. Teminat olarak mevcut evinizin ve satın aldığınız evin ipoteği yeterlidir.

Azalan Taksitli Konut Kredisi
Kredi geri ödeme taksitlerini gelirinize göre düzenler, toplam faiz ödemelerinizi azaltabilirsiniz. Finansbank genel olarak kefil koşulu aramamakla birlikte şubeler gerek gördüğünde kefil talep edebilirler.

Peşinatsız %100 Konut Kredisi
Peşinatsız %100 konut kredisi ile hem sahip olduğunuz evi hem de satın alacağınız evi teminat göstererek yeni evinizin ekspertiz değerinin %100 oranında kredi kullanın, peşinat sıkıntısı çekmeyin. Bu konudaki detaylı bilgileri Finansbank şubelerinden alabilirsiniz.

Kentsel Dönüşüm Kredisi
Afet riski altındaki evinizi Finansbank’tan size özel avantajlara sahip kentsel dönüşüm kredisi ile çok cazip faiz oranları ile dönüştürün. Üstelik kredinizin ilk 2 yılında sadece faizinizi ödeyerek düşük taksitlerden yararlanın. Masraflarınızı zorlanmadan karşılayın, bu kredi 6306 sayılı kanunun 6. maddesinin 3 fıkrasına göre konutunu kendi imkânları ile yapmak veya edinmek isteyenlere verilmektedir. Konutlarını yeniden inşa etmek veya güçlendirmek isteyen hak sahipleri için geçerlidir. Kredi TL cinsinden kullandırılır, maksimum kredi vadesi 120 aydır, en fazla 24 aya kadar anapara geri ödemesiz seçenek mevcuttur. Sadece tapu üzerinde konut tipi ‘mesken’ yazan konutların alımı amacıyla ve gerçek kişiler tarafından kullanılabilir. Kentsel dönüşüm kapsamında yenilenecek evinizin ya da kentsel dönüşüm kapsamında satın alacağınız yeni evin ipoteği yeterlidir.

Finansbank Konut Kredisi Başvurusu İçin Tıklayın

Finansbank Konut Kredisi İçin İstenilen Belgeler
Bugün bankalardan çekilen krediler içinde en cazip olanı konut kredileridir. Ev fiyatları sürekli atmaktadır buda kredi ile alınan evin faizini çok rahat karşılamaktadır.

  • Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport fotokopisi
  • İkametgâh belgesi
  • Maaş bordrosu veya serbest meslek çalışanları için vergi levhası

Bunların yanında almayı planladığınız konuta dair aşağıdaki belgeleri de banka şubesine ulaştırmanız gerekmektedir.

  • Kat mülkiyeti tapusu
  • Kat irtifakı tapusu ve yapım kullanım izin belgesi
  • İnşaat ruhsatının fotokopileri

Başvuru formunda istenilen mali belgeler ise;

Varsa otomobilinizin markası ve modeli
Taşınmaz mülk listesi
Gelir belgesi (maaş, faiz, kira v.b)
Giderleriniz
Diğer bankalardaki hesaplarınız

Bu belgelerle banka şubesine başvurmanız size büyük zaman kazandıracaktır.

Kaynak : www.hizlinakitkredi.net

Sen, Bu konuda ne düşünüyorsun?

avatar