Ömer Işıktekin; Fıkıh-Der Kuran Kursunda Çocuklara Tecavüz

Kuran kursunda çocuklara tecavüz edilen fıkıh der’i araştıracağımı söylemiştim. fıkıh der etrafında toplananlar organize bir ekip. tüm internet ve sosyal medya bilgilerini silmişler. adeta geçmişleri hiç yokmuş gibi. dernekte olanlar buhar olmuş. bulduklarımı paylaşıyorum.

 • Fıkıh-der’in yönetim kurulu başkanı ömer ışıktekin (tecavüzden tutuklu)
  denetim kurulu başk.yard
  hacı serkan bektaş (tecavüzden tutuklu)
  derneğin diğer isimleri söyle
  recep yasin korkmaz başkan yardımcısı
  oğuz kılıç sayman
  üyeler
  ibrahim gedik
  yasin albayrak
  bilal yıldırım
 • haberlere yansıdığı gibi tecavüzden tutuklananlar eğitmen değil derneğin yöneticileri. bütün bu isimler arasında dikkat çeken isim ömer ışıktekin. çocuklara ilk tecavüz eden ve sonra diğerlerine de tecavüz ettiren.derneğin kurucusu. ve başkanı.
 • ömer ışıktekin aynı zamanda hem fıkıh der’in hem de memduhat ilim derneği’nin başkanı.fıkıh adı altında bir çok kitabı olan kişinin de adı ömer ışıktekin. isim benzerliği olduğunu da söyleyen oldu ama iki dernek kardeş gibi.yarın daha ayrıntılı araştıracağım.

 • fıkıh der ve memduhat ilim derneği’nin “hakkımızda ”bölümleri bile aynı. bu da ömer ışıktekin’in aynı kişi olduğuna önemli bir işaret.

 • tecavüzden tutuklanan ömer ışıktekin ve fıkıhder ile ilgili bilgilerin tamamı silinmiş. memduhat ilim derneği’ndeki ömer ışıktekin ise bu. fıkıh der’in kapatılan internet sayfasında bu ömer ışıktekin’in kitapları tanıtılıyor ve referans gösteriliyor.

 • ensar da da aynısı olmuştu. silerek bu korkunç kötülüğü kapatacaklarını, unutturacaklarını sanıyorlar. yarın daha çok araştıracağım. bilgi/belge/delillerle öğrendiklerimi yazarım.

 

tutuklu olan ömer ışıktekin kimdir üzerinde kuşkular vardı. tecavüz edilen çocukların yakınlarına sordum. ömer ışıktekin üzerinde bir kuşku kalmadı. bu adam. diğer bilgileri de paylaşayım.

 • fıkıh der’deki tecavüze uğrayan çocuklardan bazıları bugün cumhuriyet’ten seyhan avşar’a yaşadıklarını anlatmış.  

Ailelerin anlatımları ve çocukların beyanları yaşanan dehşeti gözler önüne serdi. 14 yaşındayken Kuran kursuna giden Y. İ. isimli çocuk, “İstismara uğrayan en az 30-35 çocuk var. Bazı arkadaşlarımız eğer konuşurlarsa hocanın cinlerinin kendilerine musallat olacağını söyleyip susuyorlar” dedi.

 • ‘Her şey masajla başlıyordu’

Kuran kursuna lise 1. sınıfta başladığını belirten Y. İ. kursta kaldığı süre içerisinde kurs sorumlusu Ömer I’nın bazı çocukları seçerek kayırdığını, daha sonra ise kayırdığı bu çocukları odasına çağırdığını söyledi. “Her şey masajla başlıyordu” diyen Y. İ. “Hoca odasına çağırarak kendisine masaj yaptırıyordu. Daha sonra farklı yerlerine dokunduruyordu. Bana da yaptırdı. Ancak daha ileriye gidemedi. M. E. Ö. isimli çocuğun, hocalarla aynı yatakta yattığını, sabah kalkıp duş aldıklarını, daha sonra ise namaz kıldıklarını çok gördüm. Ancak bu çocuk önce tüm yaşadıklarını anlatmasına rağmen, daha sonra şikâyetçi olmadı. Kurstaki diğer çocuklar da yaşadıklarını anlatıyordu. Ancak bizim şikâyetimizin ardından onlar karakolda aksini iddia ettiler. Konuşmayan en az 30 arkadaşımız var. Kendilerine hocanın cinlerinin musallat olacağını söyleyip susuyorlar. Hoca zaten verdiği derslerde sürekli cinleri olduğunu söylerdi” diye konuştu.

 • Dayak yiyen eve gidemiyordu

13 yaşında kursa giden mağdur çocuk İ. T. de kursta yaşananları şu sözlerle özetliyor: “Kurs sorumlusu ve eğitmenler cinsel el kol şakaları yapıyorlardı. Göğüslerini öptürüyorlardı. Bazı arkadaşlarımızı kucaklarına alıyorlardı. İşin dayak boyutu da vardı. Çekiçlerle dövülüyorduk. Dayak yediğimiz haftalarda bizi eve yollamıyorlardı. O dönemin cahilliğiyle kursu satmayacağız diyorduk. Ailesi arkasında durmayan çocuklar daha çok dayak yiyordu.”
Mağdur H.R.Ö.’nün babası Ertan Ö. ise çocuğunun kurs hocalarına iftira attığını öne sürdü. “Neden iftira attığını bilmiyorum” diyen baba Ertan Ö. “Bu hocaları çok iyi tanıyorum. Böyle şeyler yapmalarının mümkünü yok. Ben hocalardan şikâyetçi değilim. Gözümle böyle bir şey görmedim” dedi.

 • Eşini evden kovdu

Ertan Ö’nün bu skandalın ortaya çıkmasının ardından çocuğunun yanında duran eşi ile de defalarca tartıştığı ve eşini bir dönem ailesinin evine gönderdiği öğrenildi.

 • Babam inanmadı

14 yaşındayken Kuran kursuna giden Y. İ. yaşadıklarını ailesine anlatmasının ardından Kuran kursundan ayrıldığını aktardı. Y. İ. “Daha sonra kurstan kuzenim H.R.Ö. ve diğer çocuklarla konuşunca olayın boyutlarını öğrendim. H. R.Ö.’nün babası Ertan Ö. bize inanmıyor. Ertan Ö. bir kez oğlunu dinlemiş, oğlunun vücudundaki kesikleri görmüş, çocuğunun her gece uykudan nasıl sıçradığını görmüş bir baba değil. ‘Çocuğum i…’ deyip hocaların suçsuz olduğunu iddia ediyor” dedi. Mağdur çocuk H. R.Ö. ise 13 yaşında Kuran kursunda kalmaya başladığını belirtti. Kurstan iki yıl önce ayrıldığını belirten H. R.Ö. kurs sorumlusu Ömer I.’nın anneannesinin bir akrabasıyla evlendirilecek olması nedeniyle yaşadıklarını kuzeni Y.İ. ile paylaştığını söyledi. H. R.Ö. “Bize bunları yaşatan adam bir akrabamız ile evlendirilecekti. O an diğer hocalardan birinin kız kardeşimle evlendirilme ihtimalini düşündüm. Buna izin vermemeliydim. Yaşadıklarımı Y. İ. abime anlattım. Kursta kalan diğer çocuklar ile görüştük. Gidip şikâyetçi olduk. Benzer durumları yaşayan çok sayıda çocuk var” dedi. H. R.Ö. “Ailem arkamda durmadığı için ben ve abim çok fazla dayak yerdik” diye konuştu.

 • Ben fıkıh der ve ömer ışıktekin’i anlatmaya devam edeyim. Ömer ışıktekin ve etrafında oluşturduğu cemaat 10 yıldır kuran kursları açıyor. 2013 yılında dernekleşmeye karar veriyorlar. “siirtli ömer hoca” diye de biliniyor. 2013 yılında memduhat ilim derneği, fıkıh derneği ve ilim meclisi derneği adı altında 3 dernek kuruyorlar..
 • türkiye de bir çok ile gidip konferanslar veriyor. kastamonu,kars gibi. içeriğindeki bilgiler ne kadar doğru bilmiyorum ama yayınlanmış kitapları var
  -muhibbul fıkıh
  -kürsüden inciler
  -ıskat-ı salat risalesi
  -mağfiret ve vasiyet risalesi
  -imam-ı azam’ın ehli imana nasihatleri
 • tecavüz rezaleti bir çocuğun yaşadıklarına dayanamaması sonrası ocak ayında şikayetçi olmasıyla ortaya çıkıyor. aradan geçen zamanda ömer ışıktekin ve dernek yöneticileri tutuklanmıyorlar. çocuklar ve aileler üzerinde baskı kuruyorlar. bir kaç çocuk şikayetini geri alıyor.
 • nöbetçi mahkeme tutuklamyor. temmuz ayında ise görülen mahkemede tutuklama kararı çıkıyor. mahkeme dernek başkanı ömer ışıktekin dernek denetim kurulu başkan yardımcısı hacı serkan bektaş ve tarık bektaş’ı tutukluyor. aile bakanlığı devreye giriyor çoculara destek veriyor.
 • bütün bu gelişmeler yaşanırken kamuoyunun bilgisi olmuyor. aile bakanlığı’da gizli tutuyor. ömer ışıktekin’in dışarıda olan cemaati aileler üzerinde baskıyı artırıyor. eylül’ün 29’unda görülecek mahkemede serbest kalma ihtimalleri olunca bir kaç çocuk olayı duyurmaya karar veriyor.
 • adli ve mağdur çocuk taraflarında bunlar yaşanırken ömer ışıktekin’in dışarıda kalan cemaati tüm geçmişlerini, ilişkide bulundukları kişi ve kurum ilişkilerini siliyorlar. tam bir organize çete gibi. asıl mesele şimdi şu ;
 • bu toplu tecavüzün de üstünün geçmişe dönük araştırma yapılmadan örtülüp örtülmeyeceği. 10 yıllık geçmiş ve ömer ışıktekin’in etrafında olan kim varsa soruşturulmadan bu işin üstü kapatılırsa türkiye korkunç bir çocuk tecavüzü ağıyla başbaşa kalacak.
 • ve başka bir tehlike de pusuda bekliyor.ensar, dikili, kilis, gerger ve halen kamuoyuna yansımamış daha nicelerinin tetiklediği bir tehlike vampir sendromu. bizim taraf o taraf bu taraf denmeden çocuk tecavüzlerinin üstüne gidilmezse hep dediğim gibi kimsenin çocuğu güvende değil.

Türkiye’de ki korkunç Medrese gerçeği

Yazar; mustafahos

guest
19 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
Anonim
Anonim
5 ay önce

Lan yoksa dinen günah değilmi ya, belki de bizim bilmediğimiz bir yerinde dinde günah değil yazıyordur hacılar,
şimdi biz uzman değiliz hocalar ne dese doğrudur diyoruz değil mi, e bu hocalar nezaman bi küçük çocuk görse salyaları akmıyor mu akıyor, günah olsa, yasak olsa bu mübarek adamlar yapar mı böyle şey,yapmaz
şu halde elimizde iki seçenek var, ya dinden vaz geçecez ya çocuklarımızdan

Anonim
Anonim
9 ay önce

Tecavüz e tecavüz dyemeyen istismar diye örten zihniyet bunlara zemin hazurlayan zihniyettir.fakir aile çocukları bu ziyniyete bile bile teslim ediliyor.kindar nesil yetistiriyoruz diye masum çocuklarımız ve gelecekleri çalınıyor,bu kokuşmuş düzeni yoketmeli millet. bu ahlaksizliktan devleti yönetenler sorumudur.

Anonim
Anonim
10 ay önce

Daha öncede duymuştum böyle şeyler Müge anlata çıkartıp bunları deşifre etmek lazım sayın Müge hanıma mesaj atacağım

Anonim
Anonim
10 ay önce

Eğer doğruysa Allah’ın laneti o insanların üzerine olsun rabbim o çocukların yardımcısı olsun rabbim hepimizi korusun inşallah böyle aşağılıklardan pakı ailesindeki Tuncer geldi aklıma oda hocayım diye ailenin bütün fertlerine tecavüz etmiş uzak duralımmmmmm…..kuranımızı okuyalım peygamber efendimizin izinden gidelim👍👍👍

Anonim
Anonim
10 ay önce

Ne yalanı kardeşim. Allah’ın dinini kaynağından, anladığımız dilden öğrenip ete kemiğe büründürmediğimiz sürece burnumuz b.ktan çıkmayacaktır.

Anonim
Anonim
10 ay önce

Baştan sona yalan, karalama haberler

Anoniem
Anoniem
Cevap verdi;   Anonim
10 ay önce

Niye karalama olsun insan denen yaratik her pisligi yapmaya musait sekilde yaratilmistir bize dusen evlatlarimiza inanip korumak.Bir din adami bunu yapnam diyenler tepemiZde 15 temuzda patlayan bombalari ne zaman unutu?cocuklarinizi niye yatiliya veriyorsunuz?bir lokma eksilsin diyemi?ergenlige girmeyen erkek cocuklarini bir kadin hocada pekala okutabilir en azindan istiamar onlenir ergenlige giren cocuk en azindan kendini bir nemze koruyabilir ben cocuguma sag gozumde sol gozume emanet ettmem etmem arkadas.Allah benden ilk once emanete sahip cikabildinmi diye soracak zir cahiler.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
10 ay önce

ALLAH iki dünyada sizi aşşağılık köpekler gibi süründürüp rezil edecek inşallah. yalanmış.. g*toğlanı seni

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
10 ay önce

Pardonda bi insan bu insan dışı olan varlıkları niye karalasın kendi adını niye çıkarsın ne saçmalıyorsun sen

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
10 ay önce

Sende o aşağılık insanların içindesin bunlar son çırpınırlarınız hepiniz cezanızı çekeceksiniz devlet sizin yakanızı asla bırakmayacak karaktersiz pislik..

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
10 ay önce

Bu bastan sona dogru bir haber maalesef cok vahim.ama dogru su kadarini yazayim bire bir tanidigimiz kisiler magdur edildi

ANONİM
ANONİM
Cevap verdi;   Anonim
10 ay önce

ÇOK ÜZGÜNÜM

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
7 ay önce

Orospu çocuğu sende bu işin içindesin degilmi

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
5 ay önce

Senin aklına sokayim Adıyaman imamhatip yurdunda 70 küsür kişi tecavüze uğradı 17 16 kişi davacı oldu Ensar Vakfı olayı umraniyedeki kurs takı olay daha yeni corumdaki kurs hocası daha yakında davası bitti ceza aldı neyi koruyorsun sen zburnunda Veliefendi şu Cübbeli giyinenlerden olan Fatih’e çok olan ccemaatcilari kız kursuna küçükken tecavüze uğrayan kız ancak 25 30 yaşına gelince tecavüze uğradığını söylüyor evlendiği adama adama kabul etmiş işin i,ginci tecavüze rsmen kız aynı kursta aynı kişiyle yani hocayla beraber kalmış artık sen düşün kız zor durumunu anlattığı kişi sır olarak anlatiyor

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
5 ay önce

hep yalan haber bunlar.bu kızların hepsi masum değil bazıları masum.neymiş korkudan anlatamıyormuş palavra.o masum dedikleriniz erkek arkadaşlarıyla her türlü fantaziyi yapmaya cesaret ediyorlar ama bunu anlatmaya korkuyporlar ha yalandan kim ölmüş.hep chp zihniyetlilerinin islam ı karalama politikasıdır bu.sorsanız bunların hepside her türlü haltı yemiştir ama onların mezhebi geniş olduğu için sıradan geliyor onlara bu tür ahlaksızlıklar.ha ben demiyorum ki derneklerde böyle şeyler olmaz hayır olur elbet ama insanım deyip hata yapmayan biri varmı bildiğiniz o yapanlarda dediğim gibi chp zihniyetlilerin cemaatlere sızması ile olabilecek bişeydir.insanların çocuklarına sahip çıkması için illaki bi bela mı gelmeli başlarına.türkiyede ahlaksızlık o kadar yaygın ki doğal karşılanmaya başladı bunların başında geç evlenenler ve evlenmeden önce her türlü ahlaksızlığı yapanlar geliyor malesef. yani kısaca şunu diyeyim her duyduğunuza inanmayın meyve veren ağacı taşlarlar demiş atalarımız.kötülük her zaman cesasını çekmiştir aklı olanlar bunu anlayabilir akılsızlar değil

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
5 ay önce

ıyy beyinsiz gerizekalı kimse kimseyi karalamaz merak etme karalancak olan kişiler, mutlaka bir insanı karalamış insanlardır. kızlara laf atıyor bir de ulan sen kimsin sevgilisiyle çocuk bile yapar aptal seni sen kimsin ki karışabilirsin? tecavüz dediğimiz şeyle nasıl aynı yerde tutarsın bunu. pislik seni

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
3 ay önce

senin gibi çocuk tecavüzünü örtbas yapmaya çalışan kişilerin kendi ruhları seninki gibi bozuk yani senin elinden gelse sende tecavüz edersin serefsiz oros*u çocuğu seni!!!!!!!

masum
masum
Cevap verdi;   Anonim
4 ay önce

gerizekalı mahkeme bile yapıldı ne karalaması mahlukat. ALLAH sizi ateşlerde kahru perişan eylesin.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
3 ay önce

şerefsiz aşağılık pis mahluk, defol köpek!!!!!! orospu evlatlari çocuklara tecavüz ediyor sende karalama haber diyorsun, hangi bilgi kaynağına dayanarak saçmalıyorsun sen beyinsiz hiyar??? it herif!!!!!!!!!!!!!!!!

mutlakaoku.com © 2016 | Pdf Kitap İndir | Facebook video indir | Yorumlar Libros Gratis | Chapter 1 |
19
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x
()
x