Ev Hanımlarını olanca hınçlarıyla gömmüşler! (‘Muazzam Bir hayatımız var’)

Dün yine ev kadınlarını olanca hınçlarıyla gömmüşler; Muazzam 1 hayatımız var yeminle. Mesela ben; evin işini istersem yapıyorum istemezsem yapmıyorum. Arıyorum arkadaşları, alıp makinemi, çekip kapıyı giyip spor ayakkabımı çıkıyorum. Çocuklar küçükken onları da alıyordum.

  • Çocukları birbirimize sırayla bırakıp kuaföre,alışverişe vs gidiyoruz. Çoğunlukla abartıp çocukları birbirimize akşamları da bırakıp beyimizle özel yemeklere çıkardık. Şimdi her gün yürüyüşe yemeğe çıkıyoruz çocuklar büyüdü biz hala ev kadınıyız çünkü niye çalışalım? Manyak mıyız?
  • Yaşıtımız çalışan arkadaşlarımızla yan yana geldiğimizde aramızdaki fark şu: birimiz sürekli iş yerindeki sorunlardan bahsedip mutsuzluğunu ve aldığı parayı çocuğuna bakım için harcadığından bahsediyor, diğerimiz önceki gün çocuklarla zıplama parkında nasıl eğlendiğinden.
  • Bu günkü sosyal çevrenin, tvlerin, kapitalizmin ev kadınlarını aşağılamasına ve yuva müessesine vermeye çalıştığı zarara çanak tutanlar yine hanım arkadaşlar. TV de en mutsuz Kişiler ev kadınları diyor bir hasta ruhlu ev kadını da izleyip inanıyor!!
  • İnsan toplumdaki yerini kendisi belirler arkadaşlar! Bu gün kalksam ortalama 5000-1000tl maaşla işe girebilirim,ama değer mi diye düşündüğümde değmeyeceğini anlamak zor değil! Bizim çocuklarımız var ve biz insan yetiştiriyoruz, Bu parayla ölçülecek kadar ucuz değil.
  • Kadınların yapması gereken işler var, biz kendimiz de özellikle kadın tercih ederiz. İhtiyacı olan, henüz çocuğu olmayan ya da çocuğunu büyütmüş hanım arkadaşların sayısı bizim o kadın çalışan ihtiyacımızı karşılayacak kadar var. Onlar da çalışıyor zaten.

Neyse gidip balkonda bir kahve içip çıkayım.

Bu Konu, Zehra @Zehroncik Kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan, bir Twitter hesabının, paylaşımlarından derlenerek oluşturulmuştur…

Sen, Bu konuda ne düşünüyorsun?

avatar