Cumhur ittifakı bitiyor! Kaos dayatılıyor! Erken seçim geliyor!

Hala Sözümdeyim, yazanların hiçbiri tesadüf değil, plansız değil, sebepsiz değil. 1-Cumhur ittifakı bitiyor. 2-Kaos dayatılıyor. 3-Erken seçim geliyor. Göreceksiniz…

  • Akparti iki kez kaybetti birincisi 7 hazirandi ve 1 kasıma kadar toplum gerildi, CHP ve muhalefet seytanlastirildi 1 Kasım’da kazandı. İkincisi 31 Mart oldu, aynı taktik denenecek, O zaman da CHP’nin celenklerine bile saldırı olmuş, Sayın Kılıçdaroğlu’nun önüne mermi atılmıştı.

Peki şimdi ne olacak?

  • Benim öngörüm şöyle; 1. YSK İstanbul itirazlarını reddecek. 2. Akp yargı darbesi vs diyecek. 3. Buradan bir mağduriyet üretmeye çalışacak. 4. ERDOGAN faydasız bulduğu ittifakı bitirecek 5. MHP’yi ya dusmanlastiracak ya da etkisizleştirmeye çalışacak.
  • 6. İttifaksiz olarak seçime gidip MHP’nin baraj altında kalmasını umacak 7. Tıpkı 7 haziran 1 Kasım arasındaki gibi karmaşa ortamında tek başına seçim kazanmayı deneyecek. Erdoğan Neden böyle bir riske girsin? Çünkü MHP’ye güvenmiyor, Çünkü MHP onu zaten bitiriyor.
  • Erdoğan “biz ittifak yapmazsak diğerleri de yapmaz” diye umuyor, sağda yeni bir parti gelmeden, krizin yakıcı kısmı (kemer sıkma) başlamadan seçime girmek isteyecek. Meclis çoğunluğunu da garantiye alıp sonra belediye yetkilerini kısıtlamaya ya da görevden almalara yönelecek.
  • Şu olmaz, bunu yapamaz, şunu niye yapsın demeyin çünkü RTE kreatif bir adam değil aksine son derece düz bir adam. 1 Kasım’da aldığı sonucu gene alacağını düşünür. Olmazsa başka birşey düşünür. Peki bence ne olur? Bence ERDOGAN dönemi ilk seçimde bitecek… İyi geceler.

Kaynak; Twitter, Kadir ATALAY@kadiratalaypiar

Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı;

Sen, Bu konuda ne düşünüyorsun?

avatar