Corona Virüsü; Umreden Karantinaya

Size dün Anadolujet 13 mart 23:55 ankara-samsun uçuşunda yaşanılan rezaletten ve tedbirsizlikten bahsetmek istiyorum.

  • 66 kişilik umre kafilesiyle aynı uçaktaydık. Herkes çok yaşlıydı ve uçakta öksürük sesi bir an bile durmadı. Yaşanılan coronavirüs gelişmeleri göz önüne alınırsa herkesi oldukça tedirgin eden bir uçuştu ve bunu yolcularından suratlarından bile görmeniz mümkündü.
  • Samsun’un hava durumu sebebiyle inişe uygun olmayışından dolayı 50 dk sürmesi planlanan uçuş ankara-samsun-ankara olmak üzere iki kat uzun sürdü. Esenboğa’ya geri döndüğümüzde yarım saat daha uçağın içinde bekletildik ve öksürük sesleri kesilmek bilmedi.
  • Bugün ki haberlerde Edremit’ten gelen kafilenin 14günlük karantinaya alındığı haberleri dönüyorken biz aynı yerden gelen insanlarla saatlerce aynı uçakta -hiçbir önlem alınmadan- beklemek zorunda kaldık.
  • Uçaktan indirildik 1 saat sonra yeniden kalkacağımız bildirildi ve 1 saat sonra uçuş iptal edildi. Tehlikeli ve kaçınılması gereken alanlardan biri olan havaalanında fazladan,üstelik umre kafilesiyle bekletilerek can güvenliğimizin tehlikeye atıldığını düşünüyorum.
  • Yeni bir sefer ayarlanmadı ve mağdur edildik. Sunulan tek opsiyon bilet iadesi(?) ve otobüsle samsun seferine -kafileyle birlikte- devam edilmesiydi. Havaalanından çıkıp Ankara’daki evime döndüğümde ki bunu kendi şartlarımızla sağladık.
  • Saat sabah 7 olmuştu. Tüm yolculara ulaşıp sorsanız çok sağlıksız bir ortam olduğunda hemfikir olduğumuzu görebilirsiniz. Umre’den gelen bir dış hat uçuşunun iç hat uçuşuyla birleştirilmesi kadar sağlıksız hiçbir şey yok!
  • İstanbul’da sağlık kontrolü yapıldığı söylendi. Sormak istiyorum bu kadar kısıtla saat içinde havaalnında 66 kişiye (belki kafile dışında bireysel gelenlerde vardı ve bu sayı daha fazla) ne kontrolü yaptınız? Bu ihmalkarlık ve sorumsuzluktan başka hiçbir şey değil.
  • Saatlerce Umre’den gelen ve öksürük sesi bir an bile dinmeyen 66 kişiyle birlikte minicik çocuklar,diğer yaşlılar,gençler hep birlikte saatlerce aynı kapalı ortamda kaldık. Diyanet işleri 14 gün evde durmaları konusunda bilgilendirme yapmış.
  • Madem bu insanların 14 gün evde durması gerektiği düşünülüyor biri bana neden saatlerce aynı ortama maruz kaldığımı açıklasın!

Yazar; melina

guest
10 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
Anonim
Anonim
2 ay önce

Atıp tutuyor bu malum çocuklar!, çünkü bunların kendilerine avanta sağlamayan, bilimle, tedbirle, insan yaşamının değeri ile işleri yoktur.
Tek bildikleri taş, bina, asfalt, sahte sucuk imalatı ve eşek eti satmaktır.

Anonim
Anonim
2 ay önce

Bu saattten sonra havalandırmalardan dolayı umre yolcusu olmasa da uçağa binmek çok tehlikeli. Yaşlılarda kadercilik yoğun, ancak başkalarını da hasta edebileceklerini düşünmek istemiyorlar.

Anonim
Anonim
2 ay önce

Aynı şey dün Samsun Ist. icinde yaşandı ayrica bizi dış hatlardan bindirdiler uçak da oksuren ve yaşlı çok vardı anlayamadik durumu acaba dış hatla mi birleştirdiler ya!!!

Anonim
Anonim
2 ay önce

Söylediklerine kesinlikle katılıyorum.23:55 te uçak hareket etmeden inen üç kişiden biriyim.Tablo o kadar vahim ki,önlem olarak gelenler kendini izole etsin diyolar,yapılan hiçbişey yok.Bu kadar rezalet, sorumsuzluk olamaz.

Anonim
Anonim
2 ay önce

Başımıza ne geliyoysa siyasal islam yüzünden geliyor.
Iraktan istanbula gelen 57 kişiyi karantinaya al, ama umreden gelenlere telkin vererek memleketlerine gönder.
Bu neyin mantığı?

Anonim
Anonim
2 ay önce

Bence evinizden çıkmayın, kendinizi evinizdeki kişilerden de izole edin. Sağlık Bakanlığı’nı arayın ve durumu anlatın. Şimdiye kadar temas ettiğiniz kişileri de hatırlayıp not edin. Umarım tahmin ettiğiniz gibi çıkmaz.

Anonim
Anonim
2 ay önce

Aynı şeyi 9 Mart günü Hatay uçuşunda yaşadık. Uçağa bindiğimizde karşımızda umre kafilesini gördük. Yaklaşık 2 saat boyunca öksüren aksıran bir çok insanla aynı ortamı soluduk. Tedbirsiz bir şekilde yolculuk ettik. Bugüne kadar bireysel tedbirlerle kendimi rahatlatsam da bugünkü haberden sonra sakinliğimi koruyamıyorum. Umre kafilesini izole bir şekilde götürmek varken aynı uçağa risk grubunda bulunmayan insanları almak nasıl bir akıldır.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
2 ay önce

Varsa ninen deden gitme yanlarına maske kullan. Toplu alanlarda boş boş su ve sıcak bitki çayı iç normal grip gibi düşün dinlen ama maazallah çok agır olur farklı hissedersin hemen doktora git. Yani geçmiş olsun şimdiden panik yapma psikolojini bozma

Anonim
Anonim
2 ay önce

Umreye giden yaşlıların %95 i öksürük ile geri dönüyor.Ordaki mevsime ve gece-gündüz sıcaklık farklarına ayak uyduramıyorkar.

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
2 ay önce

İyide bu bir bahane olamaz sonuçta normal bir grip bile olsaydı bulaşma ihtimali varken gripten daha tehlikeli bir salgın durumunda bakan yurt dışından gelenler için 14 gün kuralını söylemişsen havayolunun dış hattan gelenlerle yurt içindekileri beraber uçurmaması gerekir.

mutlakaoku.com © 2016 | Pdf Kitap İndir | Facebook video indir | Yorumlar Libros Gratis | Pdf Free Books Download |
10
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x
()
x