Alexander Dugin

Rus Avrasyacılığının mucidi olarak görünen Dugin’le ilgili bir teorim var. Konuyla ilgilenenlere katkı sunması bakımından kısaca izah edeyim: Alexander Dugin bana göre Putin’in kullandığı truva atıdır.

  • Putin, Dugin öncülüğündeki Rus Avrasyacılığı denen ingiliz politikasının zamanla Rusya’yı darmadağın edeceğini görüyor ancak üstündeki İngiliz baskısını dizginleyebilmek için Dugin’e yol veriyor. Bu yol verme Dugin’in kendisine olan güveninide arttırıyor.

  • Arttırıyor arttırmasına ancak, Putin Dugin’in Avrasyacılığının aksine kendisi gibi Doğu Almanya’da yetişen Merkel Almanyasıyla birlikte ittifak kurmaya yöneliyor. Almanya’yla kurulacak olan bir ‘kuzey ittifakı’ aslında Avrasyacılık politikasınıda sekteye uğratıyor.

  • Putin’in hedefinin Almanya’yla bir ittifak kurup Doğu Avrupa Ülkelerini ‘Slav Birliği’ adı altında kendi çatısı altina almayı amaçlıyor. Enteresan olan Rusların bu politikasına Almanların destek veriyor olmasıdır.

  • Sanırım iki ülkede diğer güçlerin baskılarına karşı birbirlerine taviz verme konusunda hayli hevesliler. Bu arada Rusya’nın güney stratejiside Avrasyacılık politikasıyla uyuşmuyor. Velhasılı: Dugin Putin için kullanılıp atılacak bir karakterdir. Putin’de öyle yapıyor.

Rus Emperyalizmi

Yazar; Talha Aytekin

guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
Serkan aydin
Serkan aydin
1 yıl önce

Bana gore Rusya derin devletini oluşturan zumre, eski sovyetler birliginin kgb ve askeri istihbarat servislerinin elemanları..yani rus derin devleti eski istihbarat örgütünden müteşekkil..putin de derin devletin adamı.ve bu ekol sosyalizmi kominizmi kabul etmemekle birlikte bu ideolojilerin izlerini rusyadan nihai olarak silme peşinde..stratejilerini projeksiyonlarini vizyon ve misyonlarıni çarlık rusyasinin doktrin ve argümanlarina göre şekillendirme amaçları var .yani çarlık rusyasinin stratejisini devlet anlayışı ve hedeflerini aktüel olarak guncelleyip günümuz dünya siyasi konjekturune adapte etme gayretindeler.bu bakımdan turkiyediki akp ‘nin neo-osmanlicilik politikaları ‘nın rusya versiyonu olarak düşünebiliriz..birde rusyada ingiliz sermayesinin özellikle yahudi-ingiliz sermayesinin etkisini de göz ardı edemeyiz.hatta son derece etkin..rus yahudisi abromovic ve diğer yahudi sermayedarlar ingiltere ile bağlantı içinde..

mutlakaoku.com © 2016 | Pdf Kitap İndir | Video İndir | Yorumlar Libros Gratis | Free pdf download |
1
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x
()
x