Türkler İslamiyeti Zorla mı Kabul Etti?

İlber Ortaylı Hoca diyor ki: “Türkler zorla müslüman yapılmadı” Şu soruyu sorma hakkımız var hocaya. Nasıl müslüman oldular kur’an’ı nasıl anladılar? Bu gün okuma yazma oranı %80 i aştığı halde kur’an hala okunup anlaşılmamış. Bu kadar mı aptal bir toplumuz?

  • Araplar develerle gelip namazı abdesti hacca gitmeyi zekatı orucu tarif ettiler. bi akşam yatıya kalıp sonra dönüp gittiler sanıyor bizim millet,  65.000 Türk’ü kılıçtan geçirip kafalarını ağaçlara armut gibi aştıklarından . kadınlara tecavüz edip kızları köle pazarına götürdüklerinden bahsetmezler.
  • İlber ORTAYLI Türk-İslam Sentezcisi’dir. Şimdi Türklerin kılıç zoruyla müslüman olduğunu söylemek aynı zamanda “yeri göğü titreten savaşçı millet/asker millet” imajını çiziyor. O nedenle Türkler “eski dinleri islam’a benzediği için müslüman olmuş” palavrasını atıyorlar.
  • Benzerlikten dolayı müslüman olunsa, yahudiler müslüman olurdu. Kur’andaki kıssaların %90’ı tevrat/talmud kökenli. Yehova eşi ve benzeri olmayan, hayrı ve şerri yaratan tek tanrı’dır. Hatta islam’ın tanrısıyla aslında aynı tanrıdır. Çünkü Musa her ikisinin de peygamberidir.
  • Tevratta da Musa asa’sını yere atar yılana dönüşür, kur’anda da Musa asasını yere atar yılana dönüşür. İmanın şartları bile yahudilerle aynıdır. İslam inancında hayır da şer de Allahtan gelir. Yahudilikte de. Boy abdesti her ikisinde de var. Hani benzerlikten dolayı müslüman.
  • olunsa, yahudi camii’den çıkmazdı. Bir de İslamiyet öncesi Türklerin hangi dini islama benziyormuş onu da sormak lazım. Hristiyan Türkler, Musevi Türkler, Şamanist Türkler, Manici, Budist, Kök Tengrici Türkler vardı. Hangisinin ki benziyormuş?
  • Allah bi kere bundan kur’anda neden bahsetmemiş. “Şurda Türk kullarım var, onların dini aynen islama benziyor” dememiş. Yada Muhammedin öyle bir hadisi var mı “Türklerin dini de aynen benim dinime benziyor” diyen… “Türklerin eski dini aynen müslümanlığa benziyor muş da o yüzden müslüman olmuş” sözü 12 Eylül’den önce yoktu.
  • Kenan Paşa ve amerikancı anti-komünist ekibinin uydurduğu bir palavradır. Din derslerinde bu saçmalığı bize ezberlettiler. Madde madde sıralarlardı güya benzerlikleri…

Yazar; Binbaşı Marques WARREN

4
Sen, Bu konuda ne düşünüyorsun?

avatar
3 Yorum Konuları
1 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
4 Yorum yazarları
AnonimAnonimSerkan aydinAnonim Son yorum yazarları
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Yazdıkların aynen katılıyorum. İlber hocaya saygım var ama konu islama gelince yan çiziyor. Ya nabızda göre şerbet veriyor yada gerçekten müslüman. Tarihçi adam Haccac’ı ve kumandanı kutayba bin Müslim’i ve ordusunun Türklere neler ettiğini bilmez mi?

Serkan aydin
Ziyaretçi
Serkan aydin

Aşağıdaki yorumcu arkadas turk ler islamiyetten once bal gibide sapina kadar putperestti..putperestlik nedir ne değildir arastirirsan bunu görürsün.gok tengricilik ve samanizm zaten putperestligin farklı varyantlari versiyonları ‘dir..turkler pantaizm ihtivasi altinda putperestlik ogretilerini benimsemişlerdir.gok tengri baş büyük tanrilariydi ve bir çok alt tanrılarda vardi..turk mitiolojisini inceleyin.turkler islamdan once tam bir putperest kavimdirler.yukardaki yazı da tevrata ve yahovaya atıfta bulunulmuş ve kuranla benzerlikleri vurgulanmış..halbuku yehovanin kuranda gecen tek ilah rab allah ile benzerliği birebir aynı değildir tevratta baş tanrı olarak elohim gecer ki bu bizim islamda kuranda inandığımız kadiri mutlak allaha daha cok benzer..yehova ise tanrı oldugunu bile daha sonra anlayan idrak eden daha alt bir tanrı gbi varliktir.tewratta iki tanrı vardır elohim ve yehova ikisi ayrıdır..

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Çok boş bir yazı Türkler putperest değildi ateşe güneşe ne bilim ineğe eşeğe fareye de tapmıyorlardı gök tanrı inancı vardı ve İslamiyet en yakın dindi tabi o zamanlar çıkarlar çatışma sı olduğu için araplarla savaştılar. Şu araplar türkleri katletti kılıç zoruyla Müslüman yaptılar lafı saçma Arap kim ki çıkıp savaşçı bir milleti katledecek son olarak Türklük bedendir İslamiyet ruh ruhsuz beden yaşamaz

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

güzel kardesim kuteybe bin muslim diyorum susuyorum bir arastir sonra tartisalim

mutlakaoku.com © 2016 | Pdf Kitap İndir | Facebook video indir | Yorumlar Libros Gratis |