Nakşibendi Tarikatı ve Nakşibendilik Kolları

TARİKATLAR YOK, TARİKAT VAR: NAKŞİBENDİ KARANLIĞI! Nakşibendilik onlarca kola, yüzlerce cemaate, binlerce derneğe ve vakfa bürünmüş halde, Türkiye’de iktidarını sürdürüyor. İsmailağa, İskenderpaşa, Süleymancılar, Erenköy, Menzil, Yahyalı, Zilanlılar, Tağiler, Arvasiler… vs.

  • Nakşibendilik, AKP döneminde iktidara gelmedi. Demokrat Parti’den bu yana pek çok siyasetçi yetiştirdi, parlamentoya soktu, partiler kurdu, koalisyonlara girdi, kadrolaştı, kök saldı.
  • Erbakan’dan Korkut-Turgut Özal kardeşlere,ANAP’lı bakanlara,DYP’li siyasetçilere, MHP’li ve BBP’li isimlere,Milli Görüş geleneği içindeki tüm partilere kadar hepsinde Nakşibendi damgası vardı Tayyip Erdoğan ve çevresindekiler de Nakşibendi tarikatı geleneğinden gelen isimler.
  • MENZİL AYRI BİR TARİKAT DEĞİL, ERDOĞAN’IN DA BAĞLI OLDUĞU NAKŞİLİĞİN BİR KOLU Menzil cemaati, Türkiye’de zaten iktidarda olan Nakşibendiliğin sadece bir kolu.Yaygınlık olarak en büyük kollarından biri.Dolayısıyla kadrolaşmaması,kimi bakanlıklara damgasını vurmaması olanaksız.

Menzil Tarikatı; Gavs Kimdir? Nasıl Çalışırlar? Mal Varlıkları Nedir?

  • AKP’nin kendisi Menzil’le aynı kökten yani Nakşibendilik ana kaynağından gelen bir yapı. AKP’nin iktidarda olması, Nakşibendiliğin ve dolayısıyla Nakşibendiliğin bir kolu olan Menzil’in zaten iktidarda olması anlamına geliyor.

NAKŞİBENDİLİK PROJELERİ

  • Eğitimin dinselleştirilmesi,okulların imam hatip adı altında medreseleştirilmesi,laikliğin adım adım tasfiyesi,bilimsel düşüncenin kapı dışarı edilmesi,müftülere nikah yetkisi verilmesi,türbanın parlamentoya ve tüm kamuya girmesi, cumhuriyet düşmanlığı.
  • AKP, bu projelerin uygulayıcısı, pratik hayatta gerçekleştiricisi durumunda bir parti. Üç önemli bakanlık, içişleri, adalet ve sağlık bakanlıkları Menzil cemaatinin etkili olduğu Bakanlıklar ve Emniyet mensupları tayin terfi alabilmek için Menzil’den referans alıyor.
  • Sağlık Bakanlığının neredeyse tamamı Menzilin kontrolünde, Bir çok önemli Üniversite yine Menzilin kontrolünde. Menzil cemaati.Nakşibendilik içerisinde en fazla mensubu olan,en yaygın cemaatlerden.1930-1993 yılları arasında yaşamış Muhammed Raşit Erol tarafından kurulmuş bir yapı.
  • Her cemaat gibi, Menzil cemaati de aynı zamanda büyük bir sermaye grubu. Çeşitli kentlerde mağazaları, okulları, yurtları ve çok sayıda ticari faaliyetleri bulunuyor. Sürekli bir sıcak para döngüsüne sahip bir cemaat. Tıpkı diğer cemaatler gibi…

Yazar; Ketist‏

1
Sen, Bu konuda ne düşünüyorsun?

avatar
1 Yorum Konuları
0 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
1 Yorum yazarları
Serkan aydin Son yorum yazarları
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Serkan aydin
Ziyaretçi
Serkan aydin

Tarikatların cemaatlerin tum gizli yapilarin devlet icinde devlet kademerinde orgutlenmesine karsiyim.ama sadece cemaatler icin geçerli degil bu tum gizli orgutlenmele karsiyim.tarikatlar cemaatlar ulkucu yapilanmalar halk evleri diger solcu yapilanmalar mason ve rotary localari fransiz alman vakiflari ve diger vakiflarda dahil hangi inanctan ve ideolojiden olursa olsun tum örgütlenmelere ozellikle devlet icinde karsiyim..devletin tum bunlari teftiş ve denetime tabi tutmasi lazim..akp den sonra muhafazakar dini cemaatler devletin kademelerine sizdi dogru peki ondan once??devletin tum kurumlarında egitimde sanatta yargida askeriyede orgutlenmis kemalistler yokmuydu??ya derin devlet??jitem gbi askeri gizli yapilar veli küçükler hasan atilla ugurlar abdullah catlilar vb..bu devletin bizim toplumun hastalığı..kim iktidara gelirse kendi yandas yapilandirmsaini tesekkul ettiriyor bu kadar basit