Nakşibendi Tarikatı ve Nakşibendilik Kolları

TARİKATLAR YOK, TARİKAT VAR: NAKŞİBENDİ KARANLIĞI! Nakşibendilik onlarca kola, yüzlerce cemaate, binlerce derneğe ve vakfa bürünmüş halde, Türkiye’de iktidarını sürdürüyor. İsmailağa, İskenderpaşa, Süleymancılar, Erenköy, Menzil, Yahyalı, Zilanlılar, Tağiler, Arvasiler… vs.

  • Nakşibendilik, AKP döneminde iktidara gelmedi. Demokrat Parti’den bu yana pek çok siyasetçi yetiştirdi, parlamentoya soktu, partiler kurdu, koalisyonlara girdi, kadrolaştı, kök saldı.
  • Erbakan’dan Korkut-Turgut Özal kardeşlere,ANAP’lı bakanlara,DYP’li siyasetçilere, MHP’li ve BBP’li isimlere,Milli Görüş geleneği içindeki tüm partilere kadar hepsinde Nakşibendi damgası vardı Tayyip Erdoğan ve çevresindekiler de Nakşibendi tarikatı geleneğinden gelen isimler.
  • MENZİL AYRI BİR TARİKAT DEĞİL, ERDOĞAN’IN DA BAĞLI OLDUĞU NAKŞİLİĞİN BİR KOLU Menzil cemaati, Türkiye’de zaten iktidarda olan Nakşibendiliğin sadece bir kolu.Yaygınlık olarak en büyük kollarından biri.Dolayısıyla kadrolaşmaması,kimi bakanlıklara damgasını vurmaması olanaksız.

Menzil Tarikatı; Gavs Kimdir? Nasıl Çalışırlar? Mal Varlıkları Nedir?

  • AKP’nin kendisi Menzil’le aynı kökten yani Nakşibendilik ana kaynağından gelen bir yapı. AKP’nin iktidarda olması, Nakşibendiliğin ve dolayısıyla Nakşibendiliğin bir kolu olan Menzil’in zaten iktidarda olması anlamına geliyor.

NAKŞİBENDİLİK PROJELERİ

  • Eğitimin dinselleştirilmesi,okulların imam hatip adı altında medreseleştirilmesi,laikliğin adım adım tasfiyesi,bilimsel düşüncenin kapı dışarı edilmesi,müftülere nikah yetkisi verilmesi,türbanın parlamentoya ve tüm kamuya girmesi, cumhuriyet düşmanlığı.
  • AKP, bu projelerin uygulayıcısı, pratik hayatta gerçekleştiricisi durumunda bir parti. Üç önemli bakanlık, içişleri, adalet ve sağlık bakanlıkları Menzil cemaatinin etkili olduğu Bakanlıklar ve Emniyet mensupları tayin terfi alabilmek için Menzil’den referans alıyor.
  • Sağlık Bakanlığının neredeyse tamamı Menzilin kontrolünde, Bir çok önemli Üniversite yine Menzilin kontrolünde. Menzil cemaati.Nakşibendilik içerisinde en fazla mensubu olan,en yaygın cemaatlerden.1930-1993 yılları arasında yaşamış Muhammed Raşit Erol tarafından kurulmuş bir yapı.
  • Her cemaat gibi, Menzil cemaati de aynı zamanda büyük bir sermaye grubu. Çeşitli kentlerde mağazaları, okulları, yurtları ve çok sayıda ticari faaliyetleri bulunuyor. Sürekli bir sıcak para döngüsüne sahip bir cemaat. Tıpkı diğer cemaatler gibi…


  • “Haznevi Tarikatı sözde lideri konuşma yapıyor ve kürsüden inerken bu ülkenin adalet bakanı, milletvekilleri el öpüyor.”

Yazar; Ketist‏

guest
12 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster
Anonim
Anonim
8 gün önce

nakşilik zaten ayrı bir din. islamla alakası olmayan bi oluşum. ha cogu bilmiyor bile,anca baştakiler bunu biliyor

Anonim
Anonim
1 ay önce

Nakşibendi karanlığı demeye hakkın yok hayvandan aşağı iğrenç insan saygılı davran inanmayabilirsin ama saygı duyacaksın

Tarikat mensubu
Tarikat mensubu
3 ay önce

Bir daha bu siteyi okumicam

Anonim
Anonim
3 ay önce

Öncelikle sen nakşibendi karanlığı diye bir cümle kullanamazsın

Anonim
Anonim
Cevap verdi;   Anonim
8 gün önce

neden? nakşilik de yahudilikte aynı günah

Anonim
Anonim
3 ay önce

Allahın kitabı kuran kuranı en iyi yaşayan Allah Resulü bize size neyi tavsiye edip nasıl yaşayıp nasıl hüküm vereceğimizi bildiriyor bütün evreni bütün düzeni idare eden Allahu azimi şan bize karışmasın öylemi Laik cumhuriyet ilke ve inkilaplara göre yaşayalım demokratik olalım ilhamımızı Allah ve Resulün den değil doğrudan hayattan alalım diyen Atanın inkilaplarından alalım öylemi kimki İslama insanlığa hizmet ederse onun karşılığını alacak kimki muhalefetse onun karşılığını öldükten sonra alacak Ecdadım Osmanlı 600 yıl 3 kıtada neyin mücadelesini kuran ve sünnetle verdi ilahi kelimetullahı hak ve adaleti sağlamak için mücadele verdi İslamla Müslümanla uğraşacağınıza kefirle uğraşın sömürmedik göz yaşı dökmedikleri yar kaldımı vesselam

Hasan Ali ÇALIKUŞU
Hasan Ali ÇALIKUŞU
5 ay önce

Bu yola girmeden hiç bir şey bilemezsin güzel kardeşim.
Ama belli ki bu kardeşim kendini Allahın rızasını almış olduğundan emin gibi gözüküyor.

trackback
Vehhabi İsyanı ve Yahudiler - Mutlaka Oku
11 ay önce

[…] Bu Karanlık Şeyhi daha önce yazmıstık ama tekrar hatırlatmakta fayda var. Yahudi kökenli Süleymaniyeli Şeyh Halid, aniden Hindistan’a davet edilip Nakşiliğin Hindistan kolu Abdullah Dıhlevi’den el alıp Halife yapılan zattı…Tabi ki Dıhlevi’nin de secerecesi çok karışıktır. Nakşibendi Tarikatı ve Nakşibendilik Kolları […]

polat
polat

senin kökenin ne acaba

Anonim
Anonim

kişi herkesi kendi gibi bilirmiş

Serkan aydin
Serkan aydin
1 yıl önce

Tarikatların cemaatlerin tum gizli yapilarin devlet icinde devlet kademerinde orgutlenmesine karsiyim.ama sadece cemaatler icin geçerli degil bu tum gizli orgutlenmele karsiyim.tarikatlar cemaatlar ulkucu yapilanmalar halk evleri diger solcu yapilanmalar mason ve rotary localari fransiz alman vakiflari ve diger vakiflarda dahil hangi inanctan ve ideolojiden olursa olsun tum örgütlenmelere ozellikle devlet icinde karsiyim..devletin tum bunlari teftiş ve denetime tabi tutmasi lazim..akp den sonra muhafazakar dini cemaatler devletin kademelerine sizdi dogru peki ondan once??devletin tum kurumlarında egitimde sanatta yargida askeriyede orgutlenmis kemalistler yokmuydu??ya derin devlet??jitem gbi askeri gizli yapilar veli küçükler hasan atilla ugurlar abdullah catlilar vb..bu devletin bizim toplumun hastalığı..kim iktidara gelirse kendi yandas yapilandirmsaini tesekkul ettiriyor bu kadar basit

mehmet yener deliler Bozova şanlıurfa
mehmet yener deliler Bozova şanlıurfa
Cevap verdi;   Serkan aydin
5 ay önce

yazınızı şimdi gördüm ilim saygı görmediği yeri terk eder ilim devlet ve milletlerin anna temel taşı gibidir ilimsiz bir hayat karanlığın tam cahiliyesidir her şeye karşı ol siyasette örgütlere ırkçılığa Vs ama illim ve bilime dil uzatmayınız gerçek illim adamları allah dostları kuraan gibidir adamı çarpar…..

mutlakaoku.com © 2016 | Pdf Kitap İndir | Video İndir | Yorumlar Libros Gratis | Chapter 1 |
12
0
Bu konuda sen ne düşünüyorsun? Yaz Mutlaka Okunsun...x
()
x