Mason Locaları, Tapınak Şövalyeleri ile Büyük Bir Etkinlik İçinde!

Mason Locaları, Tapınak Şövalyeleri ile Büyük Bir Etkinlik İçinde!

  • Tapınakçıların büyük güç olduğunu ifade eden Tantan, örgütün, çoğu Hıristiyan mezhepler tarafından kabul edilmediğine dikkat çekti.
  • Hıristiyan mezheplerin de kendi aralarında güç mücadeleleri olduğunu belirten Tantan şöyle konuştu:

“Mezheplerin arasında gücü ele geçirmek için kendi aralarında ekonomik, mali, siyasi kavgaları bulunuyor. Ama bu mücadeleye rağmen, bir taraftan da dayanışma içerisindeler. Mezhepler, mali, ekonomik, idari anlamda birbirlerine önemli destekler verdikleri de bir gerçek. Özellikle yurt dışındaki Mason locaları da Tapınak Şövalyeleri ile büyük etkinlik içinde olduğunu biliyoruz.”

  • Yüksek teknolojinin dünyanın her yerinde eylem yaptırma kabiliyetini
  • artırdığına da değinen eski İçişleri Bakanı Tatan, Oslo’daki saldırıyla ilgili de açıklamalar da bulundu. Tantan, saldırıyı gerçekleştiren Anders Breivik’ in, günlük bir olay etkisi altında kalarak saldırıyı gerçekleştirmediğine işaret etti.
  • Süreç içerisinde Brivek’in kendi kendini şartlandırdığı açıklayan Sadettin Tantan, Brevik’e benzer kişilerin Türkiye’de de çıkabileceği uyarısında bulundu:

“Bu tip zihniyete sahip insanlar yüksek teknolojinin verdiği imkanlar kabiliyetinde, her yerde eylem yapabilirler. Buna ülkemizde de şahit olabiliriz. Ancak, Türkiye’de bireysel anlamda bir eylem yapacak birinin çıkacağı söylenemez. Çünkü Batı’daki Milliyetçilik algısı ile bizdeki farklı. Batı’daki milliyetçilik hareketlerinde Irkçılık söz konusu. Türkiye’de ise böyle bir durum söz konusu değil. Bizdeki milliyetçilik hareketi, önce Osmanlı İmparatorluğu’nun dağılmasını engellemek için kullanıldı. 1960 yılından sonra ise Türk İslam sentezini ile buluştu.”

  • Avusturya İmparatorluğu son temsilcisinin, basına yansıyan açıklamalarında Avrupa Birliği’nin bir Roma İmparatorluğu’na benzettiğini hatırlatan Eski İçişleri Bakanı Tantan, şöyle devam etti:

“Brivek’in yazdıklarından anlaşıldığı üzere, Batı da hala bir Türk-İslam antipatisi söz konusu. Bunu da tarihin köklerinde aramak gerekir, Doğu Roma İmparatorluğu’nun çökmesini sağlayan Fatih Sultan Mehmet’tin, Batı Roma İmparatorluğu’nun çökmesine sebep oldu. O açıdan bunu hiçbir zaman hazmedemiyorlar. Müslüman denildiğin zaman da o açıdan Batı da, Brivek gibi, ırkçıların aklına Türk Milleti geliyor.”

Kaynak Sadettin Tantan röportaj

Bu Konu, New World Order @FloodArsivi   Kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan, bir Twitter hesabının, paylaşımlarından derlenerek oluşturulmuştur…

3
Sen, Bu konuda ne düşünüyorsun?

avatar
1 Yorum Konuları
2 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
2 Yorum yazarları
Yusuf ASLANHayvanBakani Son yorum yazarları
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
HayvanBakani
Ziyaretçi
HayvanBakani

Acun Ilicali,Fatih Terim,Ali Sen,Yildirim Demirören ve birc cogu masondur.

Yusuf ASLAN
Ziyaretçi
Yusuf ASLAN

Digerlerini bilmem ama F.Terim’in uzaktan yakından alakası olacağını sanmam..

HayvanBakani
Ziyaretçi
HayvanBakani

Bilmesek söylemeyiz demi?