Ekonomik Kriz’de Faturalar kabardıkça isyanlar çoğalacak! (‘Toplumsal Patlama’)

*Faturalar kabarık geldikçe isyanlar çoğalacak! Hamaset söylemleri, Türkiye’nin geleceği hikayeleri de tutmayacak! “Batsın Türkiye!” kimsenin umrunda olmayacak! Toplumsal bir patlamaya hazır olun! *En güzel açıklama; Babam Zamanında 10 çocuğa bakmış, ben 3 çocuğa bakamıyorum!

  • Arkadaş “Lanetolsun lan dürzüler, Gelin beni de alın!” diyor! *Adaletin olmadığını, Azıcık ucundan bi muhalefet yapanı bile içeri tıktıklarını en önde giden akp’li bile biliyor! Herkes herşeyin farkında, Millet bıkmış… Bunların seçimle, gitmeyeceğini de öğrenecekler zamanla!

  • Söyle bir deneyden bahsedilir; Bilim adamları, Bir maymun ve yavrusunu metal bir kafesin içine koyarlar, Kafesin altına bir ateş yakarlar, kafes yavaş yavaş ısınmaya başlar, Anne maymun, Önce yavrusunu sıcaklıktan korumak için kucağına alır…

  • Kafes zemininin sıcaklığı anne maymun için dayanılmayacak boyutlara geldiğinde, Anne maymun, yavrusunu yere bırakıp üzerine çıkar ve yavrusunu ayaklarının altında ezerek kendi canını kurtarmaya çalışır!

  • İktidar mensupları, bu devran böyle sürüp gider, hiç bitmez sanıyor, Cumhuriyet Döneminin Lale Devrini yaşıyorlar! Bilmiyorlar ki Osmanlı’nın Lale Devri bir isyanla bitti!
  • Lale Devri, Dönemin sonu; “Halkın büyük bir kısmı zor durumdayken İstanbul’da bazı devlet büyüklerinin rahat bir yaşam sürdürmeleri, eğlenceye düşkünlükleri huzursuzluklara sebep oluyordu.”
  • İran savaşı sırasında Sultân’ın, fethedilmiş kaleleri para karşılığı sattığı söylentisi üzerine, halktan Sultân’ın sefere çıkması isteği gelmişti. III. Ahmet, göstermelik bir sefer alayı düzenledi. Akşam olunca kayıklarla saraya geri döndü.
  • Bu durumun anlaşılması bardağı taşıran son damla oldu. İsyanın lideri Arnavut asıllı bir yeniçeri olan Patrona Halil aynı zamanda Beyazıt Hamamı’nda tellaklık yapıyordu.
  • “Asilerin isteği üzerine Nevşehirli Damat İbrahim Paşa idam edilerek cesedi isyancılara teslim edildi. Padişah III. Ahmed tahttan indirildi ve yerine I. Mahmud getirildi.”

*Tarihimize bi baksalar kaç padişah isyanla tahttan indirilmiş? Bu padişahlık özentisinden hemen vazgeçerler!

Bu Konu, Erol Mütercimler @MutercimlerErol  Kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan, bir Twitter hesabının, paylaşımlarından derlenerek oluşturulmuştur…

Güncelleme: 17 Ekim 2018 — 11:36

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir