Alkol zehirlenmesinden Acil servise gelmiş hastayı reddeden hemşire!

Hasta haklarını bir kenara atmış, alkol zehirlenmesinden acil servise gelmiş ve doktor tarafından serum almaya yönlendirilmiş hastayı almayı reddeden şu hemşire müsvettesinin şu videosunu şuraya bi koyayım açıklaması da ardından gelecek.

  • Bu olay Küçükçekmece Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’nde oldu. Alkol zehirlenmesinden dolayı iki hasta getirdik. Doktor serum verdi. Acilde sedye kalmadığı için hastalardan birini oturtup serum bağladılar. Ardından bu meymenetsiz hemşire müsvettesi geldi ve saçmalıklar başladı.
  • Önce oturan hastaya bakıp kaşını kaldırıp diğer hemşireye “Benim oturacak yerim yer yok bunlara koltuk verip başımıza çıkarmayın diyor” Saf mıyız ne, biz önce bizim arkadaşımız için dediğini anlamadık çünkü bunu hastanın yanında söylüyor bu şekilde. Odada 5 sandalye daha var.
  • O sırada başka bir hasta yakını hastasının serumu bitmesi üzerine kan gelmesinden korkmuş endişeyle soruyor, “Ay serum bitti kan çıkıyor” diyor, sakinleştirmek ve endişelenecek bir şey olmadığını söylemek yerine kafasını bile kaldırmadan “ölmezsiniz bir şey olmaz” diyor. (WTF?!)
  • Bu kabul edilemez bir davranış. Hasta yakını da yaşlı bir teyze, çaresiz ne diyeceğini bilmiyor, cevap vermiyor. Kadın içeri gidiyor ve ben kayda başlıyorum. Bizim diğer hastayı sedyesiz alamayacaklarını söylüyorlar. Yani bir hastamız serum alıyor diğeri hala ayakta bekliyor.
  • Biz sedye istemediğimizi, sedye açılması durumunda önceliğin yatarak tedavi alması gereken hastalara verilmesi istediğimizi söylüyoruz. Sonra bu kadın bu lafları söylüyor. Etraftaki insanları provoke etmeye çalışıyor, hastanın gizlilik hakları falan zaten umrunda değil.
  • Biz az önce tepemize çıkarmayın dediği hastanın bizim hastamız olduğumuzu burada anlıyoruz. Mağdur edebiyatı yapmak istemiyorum ama bakın acilde serum alan bir hastadan bahsediyorum. Diğer hastanın durumu da iyi değil. Başka bir hemşire inisiyatif alıp hastaya serum bağlıyor.

Diğer hastaya serum bağlanırken güvenlik geliyor ve yüksek sesle acil serviste “o videoyu sileceksin”, “Silmezsen kötü olur.”, “Polis çağırırım.”, “Tamam ben de seni çekeyim o zaman” diyor telefonu zorla elimden almaya çalışıyor. Diğer hastaları da rahatsız ediyor.

Bu Konu, Holy Isabel @thesevgist Kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan, bir Twitter hesabının, paylaşımlarından derlenerek oluşturulmuştur…

Güncelleme: 5 Temmuz 2018 — 12:48

1 Yorum

Yorum Ekle
  1. Hemşire hastayı reddetmez. Sizi sevmemiş olay bu. Hayatı tehdit edecek boyutta zehirlenme olsaydı, direk resüsitasyon odasına alınırdınız merak etmeyin. Bi de kayıt almışlar:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir